chromozom

XX | XX

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
chromozom
Este bude zabava Zdroj: Fb
 
sarmantna teplaren
sarmantna teplaren | 21.5.2022 23:52

Ja mam 3x Modernu a cakam len na to ADE, co nam Kesso sluboval v maji. Ja sa opicich kiahni nedozijem.


jeboslav
jeboslav | 22.5.2022 01:12

@sarmantna teplaren: Ja skor cakam, na september/oktober, ked to znovu vypukne, a som zvedavy kolko ludi pojde znova na ten ockovaci kolotoc. Do septembra prakticky vsetkym vyprsia ockovacie certifikaty a zacne znova zabava s prvou a druhou davkou pre vsetkych mozno este spojene s ockovanim proti pravym kiahnam. To bude zase toco.


| 22.5.2022 01:54

jeboslav, a preco by sa malo ockovat proti pravym kiahnam?


Omega

mj
mj | 22.5.2022 07:27

jeboslav no len niekto zabudol spomenut, ze ockovanie proti pravym kiahnam bolo poriadne svinstvo :). Nastastie vtedy sa nas nikto nepytal ci chceme alebo nie :-p


Lucy in boots
Lucy in boots | 22.5.2022 07:42

MJ, očkovanie proti kiahňam nebolo svinstvo, rozhodne nie väčšie ako kiahne samotné. Pravdpodobne išlo o to, že dobách dávno minulých ešte nebola metodika tak pokročilá aby dokázali vyrobiť bezpečné vakcíny pre ľudí s alergiami a imunitnými poruchami. Inač radšej vážny vedľajší účinok vakcíny ako ochorenie kiahní. Lebo kiahne mal šancu prežiť tak 50:50 každý. A preto sa nikoho nepýtali...


Nepochopitelne
Nepochopitelne | 22.5.2022 08:10

Zase to siria len ti buzeranti!


mj
mj | 22.5.2022 08:29

Lucy in boots, oproti inym vacinam to svinstvo bolo.

Nepochopitelne uz si tu zase ? Vsak si sa uz tolko krat lucil, mas abstak ?


Lucy in boots
Lucy in boots | 22.5.2022 08:38

Buzeranti vďaka svojej sociálnej dynamike šírili aj AIDS. Taký Gaetan Dugas. Iný člen dúhovej komunity ho obvinil, že je pacient 0, skrze neho sa to dostalo do Kanady a vraj nakazil 700 000 ľudí. Nebola to tak celkom pravda. Hľadať pacienta 0 bolo úplne zbytočné. Ludia si vymieňali tekutiny medzi sebou roky kým prišli na to že sú nejakí chorí a ďaľšie roky trvalo kým doktori zistili, čo im je. Dugasovi to zistili až keď dostal nejaký zvláštny druh rakoviny. Potom priznal, že len za posledné tri roky mal 750 amantov. No povedz v tomto hyperkorektnom svete, že ľudia čo sa chovajú tak rizikovo, prípadne žijú s ľudmi ktorí sa takto chovajú, nemôžu darovať krv.


Daniel
Daniel | 22.5.2022 08:47

Mám v sebe aj vakcínu proti kiahnam aj 2x Astru. Teraz som zvedavý, čo na takú variantu povie dezinfo-scéna. 😃


Lucy in boots
Lucy in boots | 22.5.2022 08:50

MJ, v dobe keď sa to ešte používalo možno ani iné ako agresívne vakcíny neboli. A preto, že naočkovali všetkých rad radom, sú pravé kiahne už len labáku. Ja vôbec v takých veciach nevidím dôvod diskutovať. Diskutovať by chcelo každé teľa babkine. Prečo si ty myslíš, že je to svinstvo alebo bolo to svinstvo? Kto to kedy porovnával, vyhodnocoval a zverejnil? Pravdepodobne to bol vtedy vrchol vedeckého pokroku a teraz už dávno máme na kiahne vymyslené niečo inšie. Takže toho, že začnú ľudia kapať na vakcíný... Bože je rok 2022, nie 20211!


mj
mj | 22.5.2022 09:18

Lucy in boots co konkretne ta na mojom tvrdeni tak "vytriggrovalo" ? :D To, ze to nebola jedna z najbezpecnejsich vakcin je vseobecne zname.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1069029/ . Samotna WHO potom odporucala ockovat len tych, kotri maju zvysene riziko. A uz vobec nerozumiem ako s tym suvis skutocnost ze mame rok 2022. A nie, nie som antivaxer :)


Daniel pff, ja mam k tomu tvojemu aj Pfizera navyse :D . Najvacsi paradox je, ze ja, co som na imunosupresivach, som jediny v rodine co coronu zatial nedostal :)


Lucy in boots
Lucy in boots | 23.5.2022 05:54

Vidím, že zrejme nečítas s porozumením. Vakcinacny program pre kiahne skončil v roku 1980. Na celom svete. Preto sú informácie o vedľajších účinkoch brutálne staré. Ináč vedľajšie účinky neboli až tak hrozne. Rozhodne nie v porovnaní s tým čo môže spôsobiť vírus neockovanej populácii.Vieš kde bola úroveň vedeckého výskumu vtedy. Kua, hodne nižšie, MJ. Vďaka tomu, že sa zaockovali všetci po celom svete vírus bol eradikovany na ampule v prísne strážených laboratóriach. Momentálne odporúčanie - vakcina je riziková pre tehotné ženy, malé deti, ľudí s poruchami imunity, onkologických pacientov a pacientov na imunosupresivach. So všetkými týmito ak by náhodou niekto vytiahol ampulu na svetlo Božie a vírus sa začal nekontrolovane šíriť v neockovanej populácii by bol raz dva amen. Majú určité šance umrieť na vakcínu ale stonásobne vyššie šance umrieť na vírus. Áno, práve preto bolo navrhnuté povinné očkovanie zdravých a úplná eradikacia. Chápeme? Očkovanie vytvorí bariéry, znemožní šírenie. Pretože nikto ampulu zatiaľ nevytiahol, odporúčanie je nasledovne - očkovať zdravotnícky personál a pracovníkov laboratórií ktorý teoreticky raz možno by mohol prísť do kontaktu s vírusom. Vytvorí sa tak bariéra znemožňujúca šírenie. V prípade že nikto ampulu nevytiahne nemá zmysel očkovať plošne. Pravdepodobne by to viedlo k zvýšenej morbidite. Ak ale niekto ampulu vytiahne, nastane úplne iný scenár. Pretože kiahne majú extrémny potenciál pre šírenie a morbiditu až 50 percent. COVID pre ktorý bolo potrebné utratiť starcov, aby nezaberali miesto v nemocnici, mal koľko morbiditu 5-10 percent? Ak by nastalo toto, tak pre Boha živého, musí byť nariadené povinné očkovanie zdravých. Každý zdravý by musel nastaviť ruku v mene svojho blížneho. A preto neverím, že má byť na každého posúdení či sa dá alebo nedá očkovať. Je to uberkokotina. Laik vie úplne hovno o imunitnom systéme a ako vidím na tvojom príklade hlavne nevie interpretovať čo vlastne číta. Jediné riešenie je ockovaci "fašizmus". Už pri COVID-e, ktorý nebol v porovnaní s kiahnami taký strašný sme vďaka dezinformáciam a určitému schvaľovaniu hlúpych názorov prišli o niekoľko tisíc ľudí. Oveľa viac máme ľudí s dlhodobými následkami. Som z toho totálne znechutená, keď si taký oportunisticky potkan ako Bukovský otvorí hubu, že očkovanie má byť vždy len dobrovoľne.


mj
mj | 23.5.2022 06:28

Lucy in boots myslel som, ze tebe co citas s porozumenim, netreba vysvetlovat co konkretne znamena slovicko "bolo" v moje vete " bolo poriadne svinstvo". Ale asi teda nie. Takze, znamena to minuly cas, znamena to, ze to bolo v case, ked to nastalo. A na tom, ziadne dalsie plynutie casu nic nezmeni. A nezmeni na tom nic ani tvoj elaborat vseobecne znamych faktov, ktore nikto nerozporuje :)

PS: si si ista, ze vies co znamena pojem morbidita ? !)


Lucy in boots
Lucy in boots | 23.5.2022 07:08

MJ, z hľadiska elementárnej logiky, pred eradikaciou kiahní, vakcíny proti kiahnam životy skôr zachraňovali ako brali. Teda v tom čase v minulosti to nebolo svinstvo, ale spása. Pardón, pane existuje morbidita a mortalita.


V-čko
V-čko | 23.5.2022 07:20

MJ skôr by si mal definovať "poriadne svinstvo". Lebo pre niekoho je "poriadne svinstvo", že mu opuchne rameno na dva dni, inému, amputujú nohu a tretiemu, že sa nevie vysräť týždeň. Alebo to s niečím porovnať.
určite to bolo ale menšie svinstvo ako pravé kiahne.


| 23.5.2022 09:29

Maju to tito dezolati tazke... kedze vektorova vakcina je aj Sputnik a ten obsahuje +- to iste co Astra Zeneca :D


mj
mj | 23.5.2022 11:57

V-čko to mas tak, ked mas gangrenu a odrezu ti nohu je to svinstvo, ale urcit mensie ako umriet :). Proste to bola ziva vakcina a oproti inym bola menej bezpecna. Bodka.


Lucy in boots dovolil by som si predpokladat, ze si nemyslela ani na mortalitu, ale smrtnost :)


V-čko
V-čko | 23.5.2022 13:46

MJ lenže v rokoch 1958 až 1983 nič iné proti kiahňam nebolo, technika bola na úrovni, že fráza "Zabudol som si doma telefón" bola Sci.fi .
Keď si napísal "ockovanie proti pravym kiahnam bolo poriadne svinstvo" tak Lucy skôr myslel/a na variantu, že neočkovať proti pravým kiahňam keď máš vakcínu by bolo ešte väčšie svinstvo.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader